zasiłek rodzinny jak obliczyć dochód

Zasiłek rodzinny. Kiedy można go dostać, przeczytaj porady. Artykuł na temat: zasiłek rodzinny jak obliczyć dochód. Sprawdź więcej w dziale Kobieta.


 • Znany ekonomista pozywa rząd. Za OFE
  Takiego procesu jeszcze w Polsce nie było. Były wiceprezes NBP i jeden z największych krytyków rządu Donalda Tuska pozywa premiera do sądu. Ekonomista wzywa Polaków, by masowo podpisywali się pod zbiorowym pozwem.
 • Nauczyciele rozsadzą budżet
  7-PROC. PODWYŻKĘ pensji od 2012 r. pracownicy oświaty mają już zagwarantowaną. Teraz chcą 10 proc. Pod znakiem zapytania staje rządowy plan radykalnej redukcji deficytu. Polska w przyszłym roku ma go obniżyć z 7,9 proc. PKB do 2,9 proc. Ale jak ustaliliśmy, w przyszłym roku ma zostać zrealizowana obietnica kolejnej, 7-proc. podwyżki dla nauczycieli.
 • Warto poznać szczegółowe zasady odliczania ulgi prorodzinnej
  Podatek dochodowy obliczony według skali można pomniejszyć o kwotę ulgi prorodzinnej. Przysługuje ona na dzieci małoletnie podatnikom, którzy wykonywali władzę rodzicielską, pełnili funkcję opiekuna prawnego lub rodziny zastępczej.
 • Zamiast urzędowego druku wystarczy oświadczenie rodzica
  Rodzic składający wniosek o świadczenia na dzieci nie musi już dołączać zaświadczenia o swoich dochodach, które wystawia mu urząd skarbowy. Zamiast niego może przedstawić jedynie oświadczenie, którego gmina nie musi weryfikować.
 • Renta rodzinna: kto jest do niej uprawniony?
  Zasadniczym aktem prawnym regulującym problematykę renty rodzinnej jest ustawa o emeryturach i rentach. Renta rodzinna jest świadczeniem przewidzianym w ubezpieczeniach emerytalnym, rentowym i wypadkowym. Przysługuje z tytułu utraty żywiciela. Zasadniczą funkcją renty rodzinnej jest dostarczenie członkom rodziny zmarłego (pracownika, rencisty, emeryta) środków utrzymania niezbędnych do zaspokojenia ich podstawowych potrzeb. Stanowi rekompensatę dochodu utraconego wskutek śmierci osoby bliskiej. Zawiera też elementy nawiązki.
 • Kobieta i oszczędności
  Od 1 stycznia 2012 r. pracodawcy rozliczający osoby przebywające na urlopach wychowawczych muszą ustalać wysokość składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe od nowej podstawy wymiaru składek.
 • Płaczący noworodek.
  Gmina odmówi przyznania becikowego rodzicowi, jeżeli dochody jego oraz pozostałych członków rodziny przekroczyły w danym roku 85 528 zł.
 • Pieniądze
  Od stycznia zmieniły się niektóre zasady ubiegania się o świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego. Dochód rodzica ubiegającego się o pomoc w przypadku bezskutecznej egzekucji alimentów będzie dzielony przez liczbę miesięcy, w których je faktycznie uzyskiwał. Wniosek o jej przyznanie złoży też na nowych drukach. Oto zmiany.
 • Rozliczenie podatkowe
  Osoba, która wychowuje dziecko bez pomocy małżonka, może w rocznym zeznaniu określić podatek w podwójnej wysokości, obliczony od połowy dochodów. Pozwala to na spore oszczędności
 • Wyemigrowało już 300 tysięcy młodych do 14 lat
  Wyemigrowało już 300 tysięcy młodych do 14 lat. W ostatnim roku - 80 tysięcy.
 • Jarosław Kaczyński
  "Mamy atrakcyjny, nowoczesny program. Stawiamy na propozycje odnoszące się do problemów codziennego życia obywateli" - tak Jarosław Kaczyński zapowiada zmiany, których będzie domagać się PiS.
 • o. Tadeusz Rydzyk
  "Trzeba się przygotować na pójście na Warszawę. Ale wtedy mobilizacja powszechna. Wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących. To nie może być 100, 200 czy 300 tysięcy nawet” - wzywa o. Tadeusz Rydzyk.
 • 37,1 mln - tyle osób oficjalnie mieszka dzisiaj nad Wisłą. To najmniej od niemal 20 lat. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie mieszkający w naszym kraju imigranci.
 • Przygotowania do Dnia Niepodległości
  Prezydent szykuje się do Święta Niepodległości. Najpierw Pałac Prezydencki pokazano zwykłym ludziom. Potem, na specjalnej imprezie pojawili się wybitni sportowcy wraz z dziećmi. Prezydent uczył najmłodszych, jak robić kotyliony. Zobaczcie ZDJĘCIA.
 • Adam Hofman
  Politycy zaczynają prać publicznie brudy i sięgać po argumenty poniżej pasa. Dosłownie. Zbigniew Ziobro ujawnił, że Adam Hofman ponoć korzystał z usług "domów schadzek" i był również szantażowany przez gangi.
 • Norwegia
  Norwegia od lat króluje w różnych rankingach jakości życia. Jednym z elementów budujących jej pozycję jest słynny socjal, należący do najhojniejszych w Europie. Norwegia przeznacza na niego ok. 13 proc. swojego PKB rocznie.
 • Załamany mężczyzna opiera głowę o stół
  Maksymilian mówi, że ma małe marzenia. Pierwsze – żeby było go stać na zatrudnienie jednego pracownika. Żeby mógł sobie zrobić wolny weekend. Ale wstrzymuje się z taką rozrzutnością. "Jak widzę szambonura buszującego po śmietniku, mówię sobie: Uważaj, żebyś tak nie wylądował ze swoją starością".