wymiary niemowlaka

Artykuły dotyczące tematu wymiary niemowlaka znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wymiary niemowlaka. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w tym roku
  Ile dzieci żyje dziś dzięki sprzętowi podarowanemu szpitalom przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Ile niemowlaków w porę trafiło do inkubatorów kupionych z pieniędzy przekazanych WOŚP przez Polaków w ciągu ostatniego roku? A ile przez 16 lat działalności Orkiestry? Takich danych nie ma. Ale przecież każdego dnia spotykamy ludzi, którzy są żywym świadectwem, że coroczna kwesta uratowała im życie, pisze DZIENNIK.
 • Zofia Kulik w Atlasie Sztuki
  Niemowlę w czerwieni, w jarzynach, niemowlę w muszli klozetowej. Abstrakcyjne pojęcia materializują się wokół postaci niemowlęcia, poddawanego wszelkim możliwym permutacjom. Łódzki Atlas Sztuki pokazuje kanoniczną dla polskiej neoawangardy pracę "Działania z Dobromierzem" duetu KwieKulik - czytamy w dodatku kulturalnym DZIENNIKA.
 • Jachowicz: Sprawiedliwy wyrok dla Fritzla
  Opinia publiczna Europy z ulgą przyjęła werdykt: dożywocie. Oskarżony był bowiem sprawcą niewyobrażalnych zbrodni. Nie bez powodów przecież Josefa Fritzla nazwano "potworem stulecia", a samą sprawę - "procesem stulecia" - ocenia Jerzy Jachowicz.
 • Daniel Olbrychski
  Znany aktor zdradza skąd zna różne historie z dzieciństwa braci Kaczyńskich. Wymienia też nazwisko polityka PiS, któremu chciałby "publicznie dać po mordzie".
 • Katolickie liceum zawiesza prenumeratę "Newsweeka" i Przekroju"
  Janusz Palikot w pozie ukrzyżowanego Chrystusa i para gejów stylizowanych na Józefa i Maryję - takimi okładkami pochwaliły się ostatnio dwa opiniotwórcze polskie tygodniki. A to nie spodobało się części uczniów katolickiego liceum w Lublinie - pisze "Rzeczpospolita".
 • Mama w pracy
  W wyniku zmian w przepisach Kodeksu pracy następuje m.in. stopniowe wydłużanie dodatkowych urlopów macierzyńskich. Ponadto zwiększono uprawnienia pracowników-ojców oraz zrównano prawa rodziców adopcyjnych z prawami rodziców biologicznych.
 • Ruch Palikota
  Śmieszne czy nie? Oceńcie sami. Posłowie Ruchu Palikota Robert Biedroń i Andrzej Rozenek wystąpili w kabarecie wyśmiewającym m.in. papieskie relikwie. Poseł PiS Andrzej Jaworski jest oburzony i uważa, że sprawa nadaje się do prokuratury.
 • Szybko przybywa kobiet, dla których po porodzie nie ma zajęcia. Powrót na rynek pracy utrudnia najczęściej forma zatrudnienia - w Polsce dominują bowiem umowy czas określony. A tych z młodymi matkami często się już nie odnawia.
 • Łóżeczko dziecięce
  Wybór pościeli dla nowo narodzonego dziecka nie jest wcale tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Piękna kolorystyka i bajkowe wzory sprawiają, że mamy ochotę ściągnąć ze sklepowej półki każdy napotkany produkt. Należy jednak pamiętać o względach praktycznych - takich jak materiał, z którego pościel jest wykonana czy liczbę elementów, które wchodzą w jej skład.
 • Nie chcę tego dziecka. Ono nie może przyjść na świat. Mam już przypadkowego męża, dość tych przypadków - pisała w swym pamiętniku Katarzyna W. Dziennik, który jest jednym z dowodów w śledztwie, zawiera wstrząsające wpisy kobiety, która miała zaplanować morderstwo niechcianej córki. Opisuje je "Gazeta Wyborcza".
 • Donald Tusk
  Polacy tracą zaufanie do rządu. W porównaniu z grudniem w badaniu CBOS liczba zwolenników spadła o 5 procent. O 9 procent zwiększyła się liczba osób, które deklarują obojętność wobec gabinetu Donalda Tuska.
 • Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zakończyła się "Debata Smoleńska". Eksperci dyskutowali o przebiegu i przyczynach katastrofy smoleńskiej. Na debacie pojawił się również Jarosław Kaczyński.
 • Prezes PiS, Jarosław Kaczyński
  Profesor Piotr Gliński uważa, że Polsce grozi katastrofa demograficzna. Dlatego prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreśla, że trzeba zrobić wszystko, by wykreować modę na posiadanie dzieci.
 • Angielscy urzędnicy coraz częściej odbierają dzieci Polakom. Nie chodzi tylko o zachowania patologiczne, ale o zwykłe różnice kulturalne. Brytyjczycy nie są w stanie zrozumieć choćby tego, jak można zostawić dziecko samo w domu.
 • Dobrze, że profesor Kleiber odwołuje plany organizacji konferencji smoleńskiej - uważa większość polityków. Z kolei PiS ma nadzieję, że konferencja została zawieszona i odbędzie się w innym terminie.
 • Tu-154M
  Jest nowa naukowa rekonstrukcja ostatnich chwil przed katastrofą prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Opublikował ją na swojej stronie internetowej zespół rządowy kierowany przez Macieja Laska.
 • Matka z dzieckiem
  Opieka nad dzieckiem jest nie lada wyzwaniem dla każdej, a szczególnie pracującej kobiety. Nie każdy jednak wie, że Kodeks pracy zapewnia szereg praw i przywilejów nie tylko matkom w okresie ciąży, ale również tym, które powróciły już do pracy. Jakie udogodnienia im przysługują?
 • Ojciec z niemowlęciem
  Polscy tatusiowie coraz chętniej korzystają z dedykowanych specjalnie im kursów szkół rodzenia. Chętniej niż kiedyś okazują też swoje uczucia, asystują przy porodach i biorą urlopy tacierzyńskie. Jak to wpłynie na ich dzieci, gdy będą dorosłe?
 • Bogusław Rychter
  Bogusław Rychter, żebrak z Katowic, jest smutnym symbolem traktowania przez państwo osób niepełnosprawnych. I tych, którym się w życiu gorzej powiodło. Jego historię opisuje Mira Suchodolska.