termin składania wniosków o zasiłek rodzinny

Zasiłek rodzinny. Kiedy można go dostać, przeczytaj porady. Artykuł na temat: termin składania wniosków o zasiłek rodzinny.


 • Jak dostać zasiłek macierzyński
  Gdy urodzi Ci się dziecko - masz prawo ubiegać się o becikowe, zasiłek macierzyński, dodatek do rodzinnego, a także zapomogę od gminy.
 • Prawo pracy dla kobiet od A do Z. Przeczytaj nasz poradnik!
  Zatrudnianie kobiet wymaga stworzenia im odpowiednich warunków pracy i otoczenia ich specjalną opieką. Te sprawy reguluje prawo pracy. Jakie są regulacje kodeksu pracy dotyczące urlopu macierzyńskiego i wychowawczego? Jakie są alternatywy dla tego ostatniego? Które praktyki są traktowane jako dyskryminacja w miejscu pracy? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!
 • Problemy z otrzymaniem becikowego znów powrócą
  Od przyszłego roku wrócą zaostrzone wymagania przy ubieganiu się o becikowe. Eksperci uważają, że konieczna jest kampania informująca o zmianie przepisów.
 • Zamiast urzędowego druku wystarczy oświadczenie rodzica
  Rodzic składający wniosek o świadczenia na dzieci nie musi już dołączać zaświadczenia o swoich dochodach, które wystawia mu urząd skarbowy. Zamiast niego może przedstawić jedynie oświadczenie, którego gmina nie musi weryfikować.
 • Osoba, która chce otrzymywać świadczenia na dzieci, musi osiągać dochody nieprzekraczające 504 zł lub 583 zł, gdy wychowuje niepełnosprawne dziecko.
 • Mama w pracy
  W wyniku zmian w przepisach Kodeksu pracy następuje m.in. stopniowe wydłużanie dodatkowych urlopów macierzyńskich. Ponadto zwiększono uprawnienia pracowników-ojców oraz zrównano prawa rodziców adopcyjnych z prawami rodziców biologicznych.
 • Osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne może udokumentować wysokość swojego dochodu lub uczęszczanie dziecka do szkoły, składając zaświadczenie lub oświadczenie. Ich druki otrzyma w gminie.
 • Dziecko niepełnosprawne
  Specjalny zasiłek opiekuńczy otrzyma osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny. Jego przyznanie będzie jednak uzależnione od spełnienia kryterium dochodowego.
 • Marta Kaczyńska
  Marta Kaczyńska ostro komentuje film przygotowywany przez BBC i National Geographic. Jej zdaniem pokazuje nieprawdziwą przyczynę katastrofy smoleńskiej.
 • Lech Wałęsa
  Były prezydent uważa, że o zmarłych nie można mówić źle, ale prezydentura Lecha Kaczyńskiego była nieszczęściem dla Polski. "Najgorsza rzecz, jaka mogła nam się przydarzyć, to tamten układ" - stwierdził Wałęsa w TVN24.
 • Agnieszka Holland
  Joachim Brudziński doczekał się mocnego komentarza do swojej oceny zamieszania z wpadką z „polskimi obozami zagłady" Baracka Obamy. "Jak z tym polemizować? Himalaje absurdu, to nadaje się na kabaret" - mówi reżyser Agnieszka Holland.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot krytykuje Ewę Kopacz i Donalda Tuska. Uważa, że marszałek Sejmu "zaplątała się" i powinna powiedzieć prawdę, co działo się podczas identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • Do dymisji może nie dojdzie, ale ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina za wystąpienie w Sejmie w sprawie związków partnerskich powinny spotkać konsekwencje - uważa posłanka PO Julia Pitera.
 • Pracownik
  Contact center advisor, junior helpdesk, supervisor ds. promocji – nazwy tych stanowisk budzą skojarzenia jasnego biura, ambitnych wyzwań i satysfakcjonującej pracy dla uśmiechniętych ludzi. Jednak z rzeczywistością mają tyle samo wspólnego, ile sceny w reklamach płatków śniadaniowych z prawdziwą rodziną i jej śniadaniem. Bo codzienność to niskie zarobki, stres, brak szans na awans i umowa śmieciowa. A biuro jest ciasne i brzydkie.
 • Polska
  Jest niewydolne. Nie radzi sobie z wieloma funkcjami, których spełnianie winne jest obywatelom. Ale obywatele nie są w ciemię bici i odwracają się do państwa tylną częścią ciała. Rośnie kolejny konflikt polsko-polski.
 • Polacy mają ważniejsze sprawy, niż wybory w Platformie Obywatelskiej. Tak przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller skomentował wybory szefa Platformy.
 • Sejm
  Bałagan w rządzie czy celowe zaniechanie i działanie grup interesów?. W radiowej Trójce politycy rozmawiali o znikającej ustawie, która miała ograniczyć możliwość unikania podatków przez firmy działające w Polsce. Mimo że przegłosowana, nie została na czas opublikowana i termin jej wprowadzenia w życie jest zagrożony. Według mediów, teraz budżet może stracić ponad 3 miliardy złotych.