pozew o zaległe alimenty

Jak napisać pozew o alimenty. Szukasz informacji o alimentach? Jak uzyskać alimenty? Wzory pism o alimenty dla dziecka. Czytaj u nas o Alimentach.


 • Sposób na miłość w czasach Facebooka
  O szczęście w internecie jest o wiele łatwiej. Tu jesteśmy akceptowani, ważni, doceniani. Możemy być piękniejsi, mądrzejsi, bardziej śmiali. Jeśli mamy problem, zawsze znajdziemy kogoś, kto też się z nim boryka. Ale przede wszystkim nie czujemy się tam samotni. W końcu zawsze ktoś z naszych znajomych będzie online.
 • Możesz żądać wyższych alimentów
  Wystarczy, że wychowująca samotnie dziecko matka udowodni, że ojciec dziecka jest w stanie zarabiać więcej lub pracuje na czarno... Przeszkodą do podnoszenia świadczeń alimentacyjnych przez sąd nie może być to, że zobowiązany do ich płacenia ojciec jest ścigany przez komornika, a pieniądze wypłaca fundusz alimentacyjny.
 • Dłużnicy alimentacyjni wiedzą, jak omijać prawo
  Ściągalność alimentów w Polsce wynosi ok. 14 proc.; wiele osób rezygnuje z egzekwowania należnych świadczeń, ponieważ postępowanie z tym związane jest zbyt skomplikowane. Z myślą o nich Krajowa Rada Komornicza uruchomiła serwis www.twojealimenty.pl.
 • Złoty, zdjęcie ilustracyjne
  Gminy idą na wojnę z nierzetelnymi rodzicami, którzy nie chcą płacić alimentów. Po pieniądze występują do dziadków. Krewni wtedy wściekają się i zmuszają prawdziwych dłużników do zwrotu pieniędzy.
 • Kiedyś Kowalski wstydził się niespłaconych długów, dziś komornik na karku to dla niego żaden dyshonor. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności. I są w tym coraz bardziej przebiegli.