jak załatwić alimenty

Jak napisać pozew o alimenty. Szukasz informacji o alimentach? Jak uzyskać alimenty? Wzory pism o alimenty dla dziecka. Czytaj u nas o Alimentach.


 • Zaliczka alimentacyjna to pomoc dla samotnych rodziców, którzy nie dostają pieniędzy na wychowanie dzieci od swoich byłych małżonków lub byłych partnerów, mimo że sąd zasądził od nich alimenty.
 • Palikot do Tuska: Błazen bywał mądrzejszy od króla
  Premierowi Tuskowi doradzałbym, by przeprowadził również badanie na obecność narkotyków. Jestem pewien, że młodzieńcze przygody nie wywołały żadnych zmian w organizmie, ale byłoby wskazane przedstawić wiarygodny raport medyczny w tej sprawie - mówi DZIENNIKOWI Janusz Palikot, poseł Platformy Obywatelskiej.
 • "Gosio" od A do Zet
  Przemysław Gosiewski nadal będzie szefem klubu parlamentarnego PiS. Były wicepremier oraz jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości został poparty przez większość swoich kolegów z Sejmu. Przeczytaj alfabet "Gosia" według Piotra Gursztyna, publicysty DZIENNIKA.
 • Dziś wyrok w sprawie Dorn kontra Kaczyński
  Wróżono, że będzie to jeden z wielu procesów ciągnących się latami. Tymczasem sąd w błyskawicznym tempie zmierza do końca głośnej "sprawy o alimenty". Dziś wyrok w procesie, jaki "trzeci bliźniak" Ludwik Dorn wytoczył byłemu przyjacielowi, szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • Kaczyński przegrał. Musi przeprosić Dorna
  Pyrrusowe zwycięstwo Ludwika Dorna i osobista porażka Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS musi przeprosić byłego przyjaciela za sugestie, że Dorn nie płacił alimentów. Musi też zapłacić Dornowi symboliczną złotówkę oraz wpłacić pięć tysięcy złotych na cel społeczny.
 • Kobiety też zdradzają! Nie jest tylko tak, że wszyscy faceci to świnie. Choć z drugiej strony, gdyby nie byli, to nie musiałybyśmy ich zdradzać. Dlatego publikujemy dziś poradnik dla facetów: "Jak rozpoznać, że partnerka nie jest już ich, ale kogoś innego". Tak naprawdę to jest tekst dla mężczyzn, by wreszcie zrozumieli, o co nam kobietom w życiu chodzi. Dziś część pierwsza.
 • Blog sędziego jak scenariusz komedii
  Od kilku miesięcy pewien sędzia pisze bloga. Robi to anonimowo. W kilkudziesięciu dotychczasowych wpisach pokazał więcej absurdów prawnych niż odbywające się kilka razy w roku ogólnopolskie narady wybitnych przedstawicieli środowiska.
 • Maciej Dowbor
  W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że Joanna Koroniewska podobno chciałaby otrzymywać od Macieja Dowbora 6 tysięcy złotych miesięcznie alimentów. Czy prezenter da radę na nie zarobić?
 • Sławomir Nowak i Donald Tusk
  Za zatrudnieniem Anny Budzanowskiej na stanowisku dyrektorskim w Kancelarii Prezydenta stał ówczesny prezydencki minister, a obecnie minister transportu Sławomir Nowak – ustalił "Super Express". Zdaniem gazety polityk PO jest bliskim znajomym ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, prywatnie męża pani Anny.
 • Marta Kaczyńska
  Czy takie informacje na pewno powinny być ujawniane przez śledczych? Jak usłyszał "Super Express" w sopockiej prokuraturze, Marta Kaczyńska wystąpiła o zaprzeczenie ojcostwa swojej pierwszej córki.
 • Była synowa Krzysztofa Krawczyka, która wychowuje jego wnuka, pozwała piosenkarza o alimenty na utrzymanie chłopca. Dziadek twierdzi jednak, że nigdy nie odmawiał Bartkowi pomocy.
 • Kazimierz Marcinkiewicz z żoną Isabel
  On były premier i szanowany polityk, ona ambitna pracownica jednego z londyńskich banków. Poznali się przypadkiem, rok później byli już małżeństwem. Dla ukochanej Isabel, Kazimierz Marcinkiewicz porzucił żonę i dzieci. Oto krótka historia ich burzliwej miłości.
 • Kiedyś Kowalski wstydził się niespłaconych długów, dziś komornik na karku to dla niego żaden dyshonor. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności. I są w tym coraz bardziej przebiegli.
 • Michał Tusk
  Michał Tusk wytoczył proces o naruszenie dóbr osobistych redakcji "Super Expressu". Syn byłego premiera mówił na rozprawie o kulisach swojej pracy i zarobkach w OLT Express, firmy należącej do Amber Gold. Wcześniej w analogicznym procesie młody Tusk wygrał już z "Faktem".
 • Bronisław Komorowski i Andrzej Duda w trakcie debaty prezydenckiej
  Trudno sobie wyobrazić bardziej sterowaną prezydenturę niż tą, z którą mieliśmy do czynienia przez pięć lat. Świadczą o tym wymieniane wcześniej ustawy akceptowane przez prezydenta - mówi m.in. w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną kandydat na prezydenta, Andrzej Duda.
 • Kazimierz Marcinkiewicz
  W ubiegłym tygodniu ruszył proces rozwodowy Kazimierza Marcinkiewicza. Jak głosi plotka, druga żona byłego premiera chce wywalczyć dla siebie bardzo wysokie alimenty. Czy sąd przychyli się do jej wniosku?