gdzie złożyć pozew o alimenty

Pomoc dla Kobiet. Szukasz informacji o alimentach? Jak uzyskać alimenty? Wzory pism o alimenty dla dziecka. Czytaj u nas o Alimentach.


 • Zaliczka alimentacyjna to pomoc dla samotnych rodziców, którzy nie dostają pieniędzy na wychowanie dzieci od swoich byłych małżonków lub byłych partnerów, mimo że sąd zasądził od nich alimenty.
 • Zrozpaczona matka jedzie odszukać swoje porwane dziecko
  Zrozpaczona matka od piątku nie zmrużyła oka. To wtedy Marcin F., ojciec jej dziecka, porwał malutkiego Aleksa. W sobotę wieczorem okazało się, że mężczyzna z dzieckiem są w Belgii, gdzie porywacz mieszka od lat. Sprawą zajmuje się policja, ale Justyna Przedwojska z Bratowic nie zamierza czekać bezczynnie w domu. "Jadę po moje dziecko. Nie wrócę bez mojego synka! – powiedziła "Faktowi". Dzisiaj młoda matka wyjeżdża za granicę.
 • Sposób na miłość w czasach Facebooka
  O szczęście w internecie jest o wiele łatwiej. Tu jesteśmy akceptowani, ważni, doceniani. Możemy być piękniejsi, mądrzejsi, bardziej śmiali. Jeśli mamy problem, zawsze znajdziemy kogoś, kto też się z nim boryka. Ale przede wszystkim nie czujemy się tam samotni. W końcu zawsze ktoś z naszych znajomych będzie online.
 • Nigeryjska mafia. Szpetne żony i narkotyki
  Po przyjeździe rozglądają się za polskimi żonami. "Trudno o tym mówić, ale są one mało atrakcyjne" - przyznaje urzędnik infiltrujący środowisko stadionowych handlarzy z Nigerii. Według informatora z policji, imigranci ci - wyglądający często jak "gangsta raperzy" - handlują też narkotykami.
 • Blog sędziego jak scenariusz komedii
  Od kilku miesięcy pewien sędzia pisze bloga. Robi to anonimowo. W kilkudziesięciu dotychczasowych wpisach pokazał więcej absurdów prawnych niż odbywające się kilka razy w roku ogólnopolskie narady wybitnych przedstawicieli środowiska.
 • Rząd odbierze pracującym emerytom 700 mln zł
  Rząd chce zlikwidować przepis, który pozwala na łączenie pracy z emeryturą z ZUS. Szuka oszczędności. Może się jednak okazać, że wielu emerytów przestanie pracować. Wtedy zamiast oszczędności niższe będą wpływy z podatków i składek.
 • Rostowski kończy z gotówką. Chce tylko kart
  To koniec gotówki w Polsce. Resort finansów ma plan, jak zmusić Polaków do rezygnacji z monet i banknotów. W urzędach będziemy mogli posługiwać się tylko kartami, a o pocztowych przekazach można będzie zapomnieć.
 • Dłużnicy alimentacyjni wiedzą, jak omijać prawo
  Ściągalność alimentów w Polsce wynosi ok. 14 proc.; wiele osób rezygnuje z egzekwowania należnych świadczeń, ponieważ postępowanie z tym związane jest zbyt skomplikowane. Z myślą o nich Krajowa Rada Komornicza uruchomiła serwis www.twojealimenty.pl.
 • Alimenty, renta, spadek... Oto prawa dziecka po rozwodzie, separacji i śmierci rodziców
  Separacja czy rozwód rodziców i śmierć jednego z nich powodują, że zmienia się sytuacja materialna ich dzieci. Ale w każdym z tych przypadków są one zabezpieczone finansowo.
 • Rozwód czy unieważnienie małżeństwa?
  Bigamia, choroba psychiczna, ubezwłasnowolnienie całkowite, brak wymaganego do zawarcia małżeństwa wieku – to tylko przykładowe przyczyny, dla których sąd okręgowy orzeknie o unieważnieniu małżeństwa. Przeczytaj więcej o dopuszczalnych powodach unieważnienia związku małżeńskiego oraz okolicznościach i skutkach takiego kroku. 
 • Siedziba TVP
  Andrzej Godlewski, wicedyrektor TVP1 został oskarżony o mobbing. Artur Michniewicz, zastępca kierownika redakcji publicystyki twierdzi, ze był odsuwany od pracy i szykanowany. "To dalszy ciąg kampanii nienawiści wobec mnie" – komentuje Godlewski.
 • Para w samochodzie
  Oto jeszcze gorąca informacja, która dotyczy polskich kierowców i ich... pieniędzy. A wszystko za sprawą jednej bardzo istotnej decyzji jaka podjął Sąd Najwyższy w kontrowersyjnej sprawie.
 • Kai Scheonhals
  Mąż Katarzyny Figury kategorycznie zaprzeczył wszystkim zarzutom żony. Kai Schoenhals ujawnił też, że w pierwotnie złożonym przez aktorkę pozwie rozwodowym Figura podkreślała dobre relacje męża z dziećmi domagała się rozwodu bez orzekania o winie.
 • Już w lutym odbędzie się pierwsza rozprawa rozwodowa Katarzyny Figury i Kaia Schoenhalsa. Aktorka będzie walczyć o pełną opiekę nad dziećmi, a także o bardzo wysokie alimenty.
 • Jak dopaść dłużnika?
  Spora grupa ludzi wie, co zrobić, żeby pożyczyć od kogoś pieniądze, nie oddać, kupić dom, samochód, dobrze zarabiać, a dla komornika być nieuchwytnym. Jednak druga strona też się kształci i do ściągania długów stosuje nowoczesne techniki śledcze, wywiadowcze i psychologiczne.
 • Zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza zrobił wystarczająco szkody Polakom - uważa premier Donald Tusk. Jego zdaniem politycy podważający ustalenia komisji Jerzego Millera powinni ponieść odpowiedzialność.
 • Kiedyś Kowalski wstydził się niespłaconych długów, dziś komornik na karku to dla niego żaden dyshonor. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności. I są w tym coraz bardziej przebiegli.
 • Michał Tusk
  Michał Tusk wytoczył proces o naruszenie dóbr osobistych redakcji "Super Expressu". Syn byłego premiera mówił na rozprawie o kulisach swojej pracy i zarobkach w OLT Express, firmy należącej do Amber Gold. Wcześniej w analogicznym procesie młody Tusk wygrał już z "Faktem".