dziecko 8 miesięczne

Artykuły dotyczące tematu dziecko 8 miesięczne znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dziecko 8 miesięczne. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Uczymy się chodzić w rytm wskazówek zegarka: tik -tak
  Ruch jest niezwykle istotny w prawidłowym rozwoju dzieci. Kształtuje napięcie i siłę mięśniową, dzięki czemu maluch zyskuje kontrolę nad własnym ciałem. Zdobyte umiejętności ruchowe pozwalają na aktywne poznawanie świata. Już od pierwszych chwil życia dziecka rodzice mogą wspierać swoją pociechę w prawidłowym rozwoju, poprzez wykonywanie z nimi specjalnych zabaw ruchowych.
 • Dziecko zmarło, bo ssało ojcu palce
  26-letni Dennis Ray Driver już nigdy nie wyjdzie z więzienia. Nigdy też nie zobaczy swojego malutkiego synka. 8-miesięczne dziecko zmarło, bo ssało palce ojca. 26-latek chwilę wcześniej przygotował sobie dawkę kokainy. Resztki narkotyku zostały mu na dłoniach. To one zabiły dziecko.
 • Dziecko zostało kaleką. Sąd tnie miliony
  Zdrowy czterolatek przyszedł do szpitala na zabieg wycięcia migdałów. Jednak po wszystkim dziecko nagle straciło przytomność. Doszło do niedotlenienia mózgu i gdy chłopczyk wrócił do domu, nie mówił i nie chodził. Dziś jest kaleką. Sąd jednak uznał, że 2,4 mln zł odszkodowania dla rodziców to za dużo. I zmniejszył kwotę ponadtrzykrotnie.
 • Polisa posagowa dla dziecka pomoże zapewnić mu łatwiejszy start w dorsłe życie.
  100 zł miesięcznie wystarczy, aby po 18 latach zapewnić dziecku pieniądze na opłacenie studiów albo wkładu na mieszkanie. Liczy się regularność wpłat. Dzisiaj podpowiadamy, jak czytać oferty i czym się kierować przy wyborze produktu.
 • Dla wielu rodzin zasiłek to ważny element domowego budżetu.
  Prawie 190 zł wyniósł dochód z hektara przeliczeniowego w ubiegłym roku. Na jego podstawie gmina sprawdzi, czy rolnik otrzyma świadczenia rodzinne. 
 • Zgłaszający się uczeń
  Pensja nauczycieli powinna zależeć od awansu zawodowego, ale w rzeczywistości wysokość zarobków pedagogów różnicuje ilość godzin pracy dodatkowej. Rekordzista, doświadczony nauczyciel matematyki i fizyki, zarabia 8,5 tysiąca.
 • Matka z dzieckiem na basenie
  Ponoć dla niemowlaka nie ma większej frajdy niż pływanie z mamą lub tatą. Z tego właśnie założenia wychodzą organizatorzy tegorocznego, II Ogólnopolskiego Tygodnia Małego Pływaka.
 • Patrząc na ostatnie pomysły pojawiające się w polityce, można by pomyśleć, że zaczęła się kampania wyborcza. 700 złotych miesięcznie na każde dziecko, powołanie ministerstwa do spraw rodziny, likwidacja gimnazjów - z taki postulatami wystąpił Paweł Kowal z partii Polska Jest Najważniejsza.
 • Matka i córka
  Polska rodzina to coraz częściej model 2+1. Niegdyś decyzje w sprawie zakupów podejmowali rodzice, dziś ulegają oni wpływom dzieci - to one stały się motorem handlu i inicjatorem większości zakupów. Czy jest to wynik złego wychowania czy też dobrobytu społeczeństwa?
 • Anna Nowak-Ibisz, Krzysztof Ibisz
  Krzysztof Ibisz ma dwie byłe żony, jednak tylko z jedną z nich, udaje mu się utrzymać dobre relacje. Druga zaś, właśnie pozwała go o podwyższenie alimentów. Czy Annie Nowak-Ibisz uda się wywalczyć aż 8 tys. zł na dziecko?
 • Zatrzymany Jacek S.
  8-miesięczne dziecko zostało zgwałcone w jednej z miejscowości pod Elblągiem - podało RMF FM. Do winy przyznał się 37-letni wujek dziewczynki. Policja aresztowała też jego żonę, która prawdopodobnie wiedziała o gwałcie.
 • Zatrzymany Jacek S.
  Sąd w Elblągu zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące żony podejrzanego o gwałt na niemowlęciu. Teresie S. zarzucono, że swoim zachowaniem naraziła oddane pod jej opiekę dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - tłumaczy rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Dorota Zientara.
 • Andrzej Duda i Bronisław Komorowski
  To ostatni taki sondaż przed ciszą wyborczą i drugą turą wyborów prezydenckich. Obaj kandydaci idą "łeb w łeb". Według badania Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24 na Andrzeja Dudę swój głos oddałoby 45,8 proc. wyborców.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Andrzej Duda chce współdziałać z rządem w sprawie ustawy gwarantującej 500 złotych na każde urodzone dziecko w najbiedniejszych rodzinach. Prezydent powiedział jednak, że przygotowaniem projektu w tej sprawie powinien zająć się rząd.
 • Prezydent Andrzej Duda
  1 stycznia wejdą w życie przepisy o pomocy dla rodzin z dziećmi - tak minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada na apel prezydenta, który daje rządowi czas do końca roku na wprowadzenie dodatku w wysokości 500 złotych na każde dziecko.
 • Premier Beata Szydło głosuje w Sejmie
  500 złotych na dziecko, wsparcie dla frankowiczów czy problem imigrantów w Europie - między innymi takie kwestie poruszali w pytaniach do premier Beaty Szydło internauci. Szefowa rządu przez ponad 20 minut odpowiadała na nie "na żywo" za pośrednictwem Facebooka.