do kiedy płaci się alimenty

Pomoc dla Kobiet. Szukasz informacji o alimentach? Jak uzyskać alimenty? Wzory pism o alimenty dla dziecka. Czytaj u nas o Alimentach.


 • PiS: Niech Sejm sprawdzi alimenty Pawlaka
  "Nie może być tak, że wicepremier Pawlak jest nietykalny i wszystko mu wolno" - grzmi wiceszefowa klubu PiS Jolanta Szczypińska. Zapowiada, że jej partia będzie się domagać, by sprawę znikającego majątku i alimentów szefa ludowców wyjaśniło prezydium Sejmu. "To prywatna sprawa Pawlaka i jego żony" - odpowiada wicemarszałek Stefan Niesiołowski z PO.
 • pieniądze
  W przypadku, gdy rodzic unie płaci alimentów, z odsieczą idzie Funusz alimentacyjny. Co jednak, jeśli zaległe alimenty zostaną przez rodzica wpłacone? W niektórych sytuacjach żądany jest zwrot świadczeń z funduszu. Co robić?
 • Szykuje się wielki powrót. Syn marnotrawny znów w PiS?
  Po fali odejść z PiS, klub parlamentarny tej partii wkrótce może przyjąć nowego członka. Przebąkuje się bowiem o powrocie do PiS byłego bardzo znanego działacza, którego kiedyś poróżnił z Jarosławem Kaczyńskim ostry konflikt.
 • Na dziecko pozamałżeńskie również przysługują alimenty
  Do ponoszenia kosztów utrzymania dziecka zobowiązani są jego rodzice. Z obowiązku tego nie zwalnia fakt, że ojciec dziecka nie jest mężem matki. Sam zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.
 • W niektórych sytuacjach rodzicom przysługują alimety od dzieci
  Dzieci mają obowiązek płacić alimenty na rodziców znajdujących się w niedostatku. Wysokość zasądzonych alimentów zależy od możliwości zarobkowych i majątkowych poszczególnych dzieci.
 • Alimenty można otrzymywać nie tylko od małżonka, ale również od niektórych krewnych
  Obowiązek dostarczania środków utrzymania na osobę znajdującą się w niedostatku obciąża nie tylko małżonków, ale również rodzeństwo. Pozwani o płacenie alimentów bracia i siostry mogą się jednak skutecznie bronić. W jaki sposób?
 • Alimenty dla rodziców od dzieci? Pod pewnymi warunkami...
  Rodzice mogą żądać alimentów od swoich dzieci. Jest to możliwe w sytuacji gdy rodzice pozostają w niedostatku, a dzieci mają możliwości finansowe, aby im pomóc.
 • Alimenty, renta, spadek... Oto prawa dziecka po rozwodzie, separacji i śmierci rodziców
  Separacja czy rozwód rodziców i śmierć jednego z nich powodują, że zmienia się sytuacja materialna ich dzieci. Ale w każdym z tych przypadków są one zabezpieczone finansowo.
 • Premier Donald Tusk
  Premier nie wychodzi do miasta, unika nieznajomych, a gdy przyjmuje gości to każe im zostawiać telefony w sekretariacie i zasłania okna, wychodzące na park. "Newsweek" opisuje, jak zachowuje się ostatnio szef rządu
 • Michał Wiśniewski i Mandaryna chyba nie szybko dojdą do porozumienia. Marta po raz kolejny oskarża byłego męża o niepłacenie alimentów. W obronie muzyka staje zaś jego obecna żona.
 • Jacek Borkowski szerszej publiczności znany z roli w serialu "Klan", został oskarżony przez swoją byłą żonę o niepłacenie alimentów i ukrywanie majątku. Sprawą aktora zajął się już komornik .
 • Aneta Zając, którą Mikołaj Krawczyk zostawił z dwójką dzieci dla ich wspólnej koleżanki z planu, straciła cierpliwość. Aktorka, stanowczo zareagowała na fakt niepłacenia przez byłego partnera alimentów.
 • Kiedyś Kowalski wstydził się niespłaconych długów, dziś komornik na karku to dla niego żaden dyshonor. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności. I są w tym coraz bardziej przebiegli.
 • Prof. Romuald Dębski
  Postuluję, żeby na drzwiach gabinetów lekarzy, którzy w podejmowaniu decyzji medycznych kierują się względami innymi niż wiedza medyczna, na przykład swoim sumieniem, widniały stosowne informacje. Pacjent, udając się do lekarza, musi mieć świadomość, z kim ma do czynienia, pacjent ma prawo do informacji i wyboru lekarza - mówi prof. Romuald Dębski, ginekolog położnik, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Bielańskim.