czy zasiłek rodzinny wlicza się do dochodu

Zasiłek rodzinny. Kiedy można go dostać, przeczytaj porady. Artykuł na temat: czy zasiłek rodzinny wlicza się do dochodu. Sprawdź więcej w dziale Kobieta.


 • Zarobki lekarzy rosną, ale ci i tak narzekają
  Pensje lekarzy pną się w górę - wynika z najnowszych danych resortu zdrowia. Najwięcej zyskują ci, którzy pracują na kontraktach. Ale mimo poprawiającej się sytuacji medycy i tak domagają się podniesienia płacy minimalnej.
 • Świadczenia rodzinne - jak się ubiegać?
  Niektórzy rodzice mogą liczyć na świadczenia rodzinne. Komu przysługuje zasiłek i dodatki? Jak się o nie ubiegać? Przeczytaj.
 • Nauczyciele rozsadzą budżet
  7-PROC. PODWYŻKĘ pensji od 2012 r. pracownicy oświaty mają już zagwarantowaną. Teraz chcą 10 proc. Pod znakiem zapytania staje rządowy plan radykalnej redukcji deficytu. Polska w przyszłym roku ma go obniżyć z 7,9 proc. PKB do 2,9 proc. Ale jak ustaliliśmy, w przyszłym roku ma zostać zrealizowana obietnica kolejnej, 7-proc. podwyżki dla nauczycieli.
 • Fundusz Alimentacyjny pomaga osobom uprawnionym do alimentów
  Rodzic, który utracił pracę, a nie otrzymywał świadczenia wypłacanego w razie bezskutecznej egzekucji alimentów, bo miał zbyt wysoki dochód, może ponownie złożyć wniosek. Jeżeli nie zarabia więcej niż 725 zł, gmina przyzna mu wsparcie. Nie może jednak w tym czasie otrzymywać alimentów bezpośrednio od rodzica.
 • Będą majstrować w emeryturach. Oto, co może się zmienić
  To przyszły rząd wprowadzi reformy w systemie emerytalnym: wydłużenie i zrównanie wieku przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn. Ale decyzje w sprawie reformy mundurówek mogą zapaść już dzisiaj.
 • Rodzic, który nie może wyegzekwować alimentów na dziecko, może zgłosić się do gminy o przyznanie świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.
  Rodzic, który nie może wyegzekwować alimentów na dziecko, może zgłosić się do gminy o przyznanie świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego. Dochód jego rodziny nie może przekroczyć 725 zł na jedną osobę.
 • Na nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych zyskają rodzice, bo więcej z nich spełni kryterium dochodowe umożliwiające przyznanie zasiłków rodzinnych
  Stypendium nie będzie przeszkadzało w pobieraniu świadczeń na dzieci, gmina sprawdzi, czy członek rodziny niepełnosprawnego faktycznie sprawuje opiekę a rodzic adopcyjny nie będzie przedstawiać zaświadczenia, ubiegając się o becikowe. Oto zmiany wynikające z nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, która zacznie obowiązywać od 2012 roku.
 • Prawa jazdy nie stracą dłużnicy płacący połowę alimentów?
  Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny opowiedziała się w środę za tym, by dłużnicy alimentacyjni nie tracili praw jazdy, jeśli płacą co najmniej połowę zasądzonej kwoty. Senat proponował, by było to 75 proc.
 • Stypendia za wyniki w nauce, które otrzymują uczniowie i studenci, nie będą wliczane do dochodu rodziny przy ubieganiu się o zasiłki rodzinne i świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego.
 • Zmniejszenie wynagrodzenia nie uprawnia do otrzymania zasiłku
  Aby mieć prawo do zasiłku na dzieci, rodzic nie może osiągać dochodu powyżej ustalonego kryterium. Miesięcznie wynosi on 540 zł na osobę w rodzinie lub 583 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne
 • Dla wielu rodzin zasiłek to ważny element domowego budżetu.
  Prawie 190 zł wyniósł dochód z hektara przeliczeniowego w ubiegłym roku. Na jego podstawie gmina sprawdzi, czy rolnik otrzyma świadczenia rodzinne. 
 • Od stycznia zmienią się zasady przyznawania świadczeń rodzinnych
  Od stycznia 2012 roku zmienią się niektóre zasady związane z ubieganiem się o świadczenia rodzinne na dzieci. Oto lista zmian.
 • Pieniądze
  Od stycznia zmieniły się niektóre zasady ubiegania się o świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego. Dochód rodzica ubiegającego się o pomoc w przypadku bezskutecznej egzekucji alimentów będzie dzielony przez liczbę miesięcy, w których je faktycznie uzyskiwał. Wniosek o jej przyznanie złoży też na nowych drukach. Oto zmiany.
 • Gdy nie ma pracy, maleje popyt, a z nim zyski firm
  To zaklęty krąg: jest wielu bezrobotnych, nie ma popytu na towary i usługi. Nie opłaca się zakładać firm i nie ma pracy. W jednej czwartej powiatów bezrobocie sięgnęło 20 procent. I nie zanosi się, by coś się zmieniło. Rekord - 36 procent ludzi bez pracy - padł na Mazowszu.
 • Kalkulator
  – W budżecie nie przewidujemy żadnych podwyżek podatków – poinformował Donald Tusk podczas konferencji prasowej dotyczącej projektu budżetu państwa na 2013 rok.
 • "To samo powiedział Hitler. Specjalne dekrety i rozporządzenia Rządu Rzeszy. To jest droga do piekła"  - mówi o Viktorze Orbanie w wywiadzie dla "Der Spiegel" naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik.
 • Donald Tusk i jego obietnice: obniżenie długu publicznego. Obietnica ZŁAMANA
  Donald Tusk dwukrotnie wygłaszał expose, obejmując urząd premiera. Do tego w 2012 roku przedstawił tzw. drugie expose - miał więc przynajmniej trzy okazje, by złożyć Polakom sporo obietnic. Dziennikarze "DGP" w ramach Władzomierza analizowali to, w jaki sposób są realizowane - oto najważniejsze z nich wraz z ocenami. Czy następcy podejmą się próby realiowania tych deklaracji?