alimenty wzór

Jak napisać pozew o alimenty. Szukasz informacji o alimentach? Jak uzyskać alimenty? Wzory pism o alimenty dla dziecka. Czytaj u nas o Alimentach.


 • Fundusz Alimentacyjny pomaga osobom uprawnionym do alimentów
  Rodzic, który utracił pracę, a nie otrzymywał świadczenia wypłacanego w razie bezskutecznej egzekucji alimentów, bo miał zbyt wysoki dochód, może ponownie złożyć wniosek. Jeżeli nie zarabia więcej niż 725 zł, gmina przyzna mu wsparcie. Nie może jednak w tym czasie otrzymywać alimentów bezpośrednio od rodzica.
 • Dłużnicy alimentacyjni wiedzą, jak omijać prawo
  Ściągalność alimentów w Polsce wynosi ok. 14 proc.; wiele osób rezygnuje z egzekwowania należnych świadczeń, ponieważ postępowanie z tym związane jest zbyt skomplikowane. Z myślą o nich Krajowa Rada Komornicza uruchomiła serwis www.twojealimenty.pl.
 • Po świadczenia z zaświadczeniem o dochodzie
  Od dziś osoby ubiegające się o świadczenia rodzinne z pomocy społecznej oraz Funduszu Alimentacyjnego mogą składać oświadczenia, dokumentując stany faktyczne, od których uzależnione jest przyznanie jednego z tych świadczeń.
 • Dzięki nowemu prawu dłużnicy nie unikną już alimentów za granicą.
  Ośrodek pomocy społecznej sprawdzi dochody i majątek niesolidnego rodzica, wobec którego prowadzona jest egzekucja alimentów w innym kraju UE.
 • Zamiast urzędowego druku wystarczy oświadczenie rodzica
  Rodzic składający wniosek o świadczenia na dzieci nie musi już dołączać zaświadczenia o swoich dochodach, które wystawia mu urząd skarbowy. Zamiast niego może przedstawić jedynie oświadczenie, którego gmina nie musi weryfikować.
 • Rodzic, który nie może wyegzekwować alimentów na dziecko, może zgłosić się do gminy o przyznanie świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.
  Rodzic, który nie może wyegzekwować alimentów na dziecko, może zgłosić się do gminy o przyznanie świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego. Dochód jego rodziny nie może przekroczyć 725 zł na jedną osobę.
 • Alimenty, renta, spadek... Oto prawa dziecka po rozwodzie, separacji i śmierci rodziców
  Separacja czy rozwód rodziców i śmierć jednego z nich powodują, że zmienia się sytuacja materialna ich dzieci. Ale w każdym z tych przypadków są one zabezpieczone finansowo.
 • Do ubiegania się o śwadczenia rodzinne potrzebny będzie nowy druk
  Ubiegający się o świadczenia rodzinne lub z Funduszu Alimentacyjnego złoży oświadczenie o dochodzie na określonym wzorze druku. Do tej pory takiego wzoru nie było.
 • Osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne może udokumentować wysokość swojego dochodu lub uczęszczanie dziecka do szkoły, składając zaświadczenie lub oświadczenie. Ich druki otrzyma w gminie.
 • Pieniądze
  Od stycznia zmieniły się niektóre zasady ubiegania się o świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego. Dochód rodzica ubiegającego się o pomoc w przypadku bezskutecznej egzekucji alimentów będzie dzielony przez liczbę miesięcy, w których je faktycznie uzyskiwał. Wniosek o jej przyznanie złoży też na nowych drukach. Oto zmiany.
 • Wojciech Cejrowski ostro zaatakował Marię Czubaszek
  Słowa Marii Czubaszek o tym, że nie żałuje przeprowadzenia dwóch aborcji, do żywego dotknęły publicystę i podróżnika znanego z wygłaszania ostrych opinii. Wojciech Cejrowski odpowiedział jej w swoim stylu.
 • Maciej Dowbor
  W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że Joanna Koroniewska podobno chciałaby otrzymywać od Macieja Dowbora 6 tysięcy złotych miesięcznie alimentów. Czy prezenter da radę na nie zarobić?
 • Marta Kaczyńska
  Czy takie informacje na pewno powinny być ujawniane przez śledczych? Jak usłyszał "Super Express" w sopockiej prokuraturze, Marta Kaczyńska wystąpiła o zaprzeczenie ojcostwa swojej pierwszej córki.
 • Relacje dziecko – rodzic cechuje brak symetrii. Dziecko ma prawo poznać rodziców, ale rodzice dziecka już nie
 • Dziecko ma problem
  771 dzieci przebywa obecnie w pieczy zastępczej tylko dlatego, że ich rodziny nie miały odpowiednio wysokich dochodów. To oficjalne dane Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Resort obecnie sprawdza każdy z tych przypadków. Bada, czy nie doszło w nich do nieprawidłowości. Zobowiązała go do tego poselska komisja polityki społecznej i rodziny.
 • Abp Henry Hoser
  Zadaniem mężczyzny jest zapewnienie kobiecie i dziecku bezpieczeństwa - podkreślił abp Henryk Hoser. Wskazując jako wzór męskości postawę św. Józefa - opiekuna Świętej Rodziny, biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę na coraz mocniej występujący dziś w świecie kryzys męskości.
 • Ryszard Kalisz i Dominika Lis
  Ryszard Kalisz po raz pierwszy został ojcem mając 55 lat. Najwyraźniej jednak rodzicielstwo spodobało się politykowi, bowiem najnowsza plotka głosi, że już za kilka miesięcy przywita na świecie kolejne dziecko.